Teknodos

Teknodos ismini kendi şirketim olan Seldos isminde türeterek domain haklarını aldım. O zamanlarda Webtekno gibi sitelerin türemesi beni de heyecanlandırmıştı. Bilgisayar işlemcisini andıran bir logo tasarlayıp hazır bir sistem olan WordPress’i hostingime kurdum ve teknodos yayın hayatına başlamış oldu.

Teknodos’a sürekli makale girerek hitini arttıracağım ve adsense ile paraya para demeyeceğim hayalleri kurmaya başlamıştım bile. Bir çok özellik ekleyip diğer teknoloji sitelerinin önüne geçebilmeyi düşünüyordum.

Sürekli makale yazabilmek için RSS eklentisini tekrar kurup belirli siteleri takip etmeye başladım. Tabi bir çok firma gibi yabancı siteleri takip edip onların makalelerini Türkçeye çeviriyordum. 1 ay kadar sonra günlük 200 tekip hiti sabitlemiştik ve dayanamayıp ilk adsense başvurusunu yapmıştım. İlk olarak kabul gören adsense 2. aşamada onay görmedi çünkü hiti yeteri kadar arttıramadık. Ben de başka reklam firmaları ile anlaşarak sitemde reklam gösterimine devam etmek istedim. Bir çok reklam servisini denedim ama en iyisinin gene Google Adsense olduğunu teyit etmiş oldum. 🙁

Şu an siteyi tekrar aktif etmek istesem de aslında bu da yarım kalan bir projemdir.