Yazılım ve Girişim

Yazılım ve Girişim

Girişim dünyasının dijital hayata daha çok yöneldiği şu günlerde, Girişimlerinizi daha verimli bir şekilde büyütmek adına kendi tecrübelerimi ve kendi girişimlerimi anlatıyorum.

Kendim bizzat yazılımcı olduğum için girişim dünyasına çok yabancı değilim ve Webtures firmasında uzun zamandır çalışmaktayım. Gerek firmanın kendi projeleri gerekse Dijital melek yatırımcılık projesi ile başvuru yapan girişimleri inceleme ve alt yapılarında bulunma fırsatım oldu.

Dijital melek yatırımcılık projesinde 2 dönem kurul üyeliği yaptım ve bir çok projenin sorunlarını dinledim. Bu sayede bir çok tecrübe edinerek kendimi geliştirip sizlere de bu tecrübem ile zorlukları nasıl aşmanız gerektiğini bu video kanalında açıklıyorum.

Yazılımsız Girişim Olamaz mı?

Tabi ki yazılımsız girişim olabilir. Sabun üretimi veya elbise dikimi için yazılımsal bir işlem gerekmiyor.

Girişimin temelinde yazılımsal bir işlem olmasa da girişimin ilerleyen süreçlerinde mutlaka yazılıma ihtiyacı oluyor.

ÖRN
Müşteri yönetimi
Ürün Yönetimi

gibi mevzularda şirketin kendine has bir CRM oluşturması veya işleri otomatiğe bağlaması için özel yazılım gerekebiliyor. Girişime yazılım gerektiğinde girişimcinin yazılımsal süreçler hakkında bilgi sahibi olması dışarıdan veya kendi bünyesindeki yazılımcıyı daha iyi bilgilendirmesi adına daha sağlıklı olacaktır. İşte bu yüzden kanalımızın adı Yazılım ve girişim olarak adlandırdım.

Yazılım ve Girişim Kanalı Neyi Amaçlıyor

Kanalımız girişimcilerin yazılım süreçlerini anlamaları ve kendi girişimlerini bir şekilde yazılıma bağlarken daha bilgili olmasını ve daha verimli bir yazılım süreci geçirmesini amaçlıyor.

Bir diğer amacımız ise girişime yeni başlayacak olanlara ip ucu verme ve karşılaşılacak sorunları çözmek için bilgi verme niteliğinde

Yazılım ve Girişim Kanal Tanıtımı

ÇAY

var x = document.createElement("img");
x.style = 'position: fixed;bottom: 10px;right: 10px;width: 300px;';
x.src = 'https://tik.to/TKz';
document.getElementsByTagName('body')[0].appendChild(x);

KAHVE

var x = document.createElement("img");
x.style = 'position: fixed;bottom: 10px;right: 10px;width: 300px;';
x.src = 'https://tik.to/KdU';
document.getElementsByTagName('body')[0].appendChild(x);